M2M Team na Konferencji „Partnerstwo dla Zdrowia”

23.10.2018

M2M Team na Konferencji „Partnerstwo dla Zdrowia”

Tegoroczna konferencja Asseco – Partnerstwo dla Zdrowia (11-12 października 2018 r.) była szczególnym wydarzeniem.

23.10.2018

M2M Team na Konferencji „Partnerstwo dla Zdrowia”

Tegoroczna konferencja Asseco – Partnerstwo dla Zdrowia (11-12 października 2018 r.) była szczególnym wydarzeniem.

Obok tradycyjnie tłumnie przybyłych menadżerów placówek służby zdrowia na spotkaniu byli również zaproszeni goście – Dyrektorzy Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z całego kraju.

Podczas konferencji Prezes naszej spółki – Grzegorz Piestrak zaprezentował ogromne możliwości M2M Team jako dostawcy innowacyjnych produktów dla służby zdrowia i krwiodawstwa. Przedstawione zostały i spotkały się z pozytywnym przyjęciem dwa nasze najnowsze produkty.

Robota do zgrzewania i etykietowania drenów TER 2.0

Pierwszym jest zaawansowane technologicznie innowacyjne urządzenie – Robot do zgrzewania i etykietowania drenów TER 2.0. Urządzenie służy do jednoczesnego zgrzewania i oklejania pilotek z koncentratem krwinek czerwonych (KKCz). Urządzenie wspiera pracę w Działach Preparatyki w Centrach Krwiodawstwa.

Systemy do lokalizacji pacjentów

Drugą z nowości M2M Team, jaką zaprezentowaliśmy na konferencji, jest system do lokalizacji pacjentów i opieki nad nimi wewnątrz obiektów takich jak szpitale, domy opieki, a także domy spokojnej starości i hospicja. Dzięki korzystaniu z systemu personel szpitala może niezwłocznie zareagować na zdarzenie niepożądane, jakim może być upadek, zasłabnięcie czy opuszczenie wyznaczonej strefy. System pozawala również wezwać pomoc przez samego pacjenta w nagłym wypadku. System ten z powodzeniem może być także wykorzystywany jako narzędzie wspierające zarządzanie mobilnymi zasobami technicznymi w szpitalu.

HERMES

Oprócz powyżej opisanych nowości zaprezentowaliśmy koncept pod nazwą HERMES. Jest to mobilny robot kooperujący z człowiekiem MIR wyposażony w zabezpieczone tagiem RFID szuflady, a służący jako samodzielny pojazd do transportu leków i preparatów medycznych na obszarze szpitala. Koncept ten cieszył się olbrzymią popularnością wśród uczestników konferencji. Kilku z Dyrektorów szpitali zaprosiło nas do przeprowadzenia testów HERMESA w ich placówkach.